1 Mayıs Çarşamba - Ankara Sıhıye Meydanı

3 Mayıs Cuma 20.00 - Kadıköy Halk Eğitim merkezi

Biletler: Kadıköy Halk Eğitim gişelerinden, Kadıköy Cadde istiklal Kafe den ve http://www.sosyotix.com/ dan temin edebilirsiniz.. Bilet:25tl

11 Mayıs Cumartesi - MANHAIM ALMANYA

17 Mayıs Cuma - Van Erenoğlu Konser Salonu

18 Mayıs Cumartesi - İzmir Karabağlar Belediyesi

20 Nisan 1984 yılında Artvin'in Hopa ilçesine bağlı Pançol'da-bugünkü adıyla Yeşilköy-Cavit ve Hüsniye Koyuncu'nun altıncı çocuğu olarak dünyaya gelir. Çocukluğu kalabalık bir ailede geçen sanatçının müzikle tanışması ve bugünkü kimliğinin oluşması bu yıllara rastlar.Bu kimliğin oluşmasında, Karadeniz'in renkliliğinin,yöre halkından duyduğu ezgilerin ve gözlemlediği kültürlerin önemi büyüktür.

Eğitim hayatına Kıse –yeni ismiyle Sugören- köy okulunda başlayan Niyazi Koyuncu,öğrenimine Hopa Lisesi'nde devam eder.Yaşı on yediyi gösterdiğinde Karadeniz Teknik Üniversitesine gider fakat öğrenimini tamamlamaz.Daha sonra hayallerini gerçekleştirmek için ilk adımı atar ve Eskişehir'e Üniversite eğitimi almaya gider.Bu şehir,ona okul hayatından çok sanatın ve dostluğun kapılarını açar.

Kalabalığın önünde ilk kez şarkı söylemesi yine bu şehirdeki bir tesadüfle başlar ve o geceden sonra,kendisini en çok mutlu eden şeyin ne olduğunu bulur. Daha sonra "Seritana" -Lazca 'karanlıktaki ışık' anlamına gelen- adlı etnik müzik grubunu kurar.Grubun solistliğini yapan Niyazi Koyuncu,sanatın en çok sokakta var olduğuna inanmış ve buradaki gerçeklikten beslenmiştir.

Grubuyla beraber İstanbul'a gelen Niyazi Koyuncu,bir süre sonra grubun dağılmasıyla,yaşama dair kaygılarını,isyanlarını ve umutlarını tek başına söylemeye başlar. Herkesin "kendi dilinde" özgürlük şarkıları söyleyeceği bir dünyayı düşleyen sanatçı,ilk solo albümü "Muço Pa"(nasıl yapayım)ile karşımıza çıkıyor.Niyazi Koyuncu,dinleyenlere; Türkçe,Lazca Gürcüce,Megrelce ve Hemşince şarkılarla sesleniyor.

'Muço Pa' ile bizlere hayatı sorgulatan Niyazi Koyuncu, dünyayı güzelleştirmenin yolunu,farklılıkların bir araya gelmesinde görüyor…

Teşekkürler
En başından beri benim yanım da olan bir abi bir dost yapımcım Faruk ALTUN’ a

2 yıldır bu çalışmayı büyük bir titizlikle sürdürdüğümüz yol arkadaşım aranjörüm Murat ÇORAK’ a

Beraber çalıştığımız Gürcü müziğinin usta ismi İberya ÖZKAN’ a

Aynı sahneyi paylaştığım Göksel BEKTAŞ, Muhammet ARNAVUTOĞLU, Alper BULUT, Poryaz KILIÇ ve Murat ÇORAK’ a

Hayatım da ve yanım da olduğu için Hamra’ ya

Biran olsun benim yalnız olmadığımı hissettirdikleri için Ailem’ e

Hiçbir zaman bendeki özlemi dinmeyeceği Ağabeyim’ e

Beyoğlu Cafe Krepen ve Kadıköy Cadde İstiklal ailesin’ e, Gülbahar anne’ ye, Evrim ÇERVATOĞLU, Mehmet ERDEM’ e , Doğan GÜRKAN, Mehmet KOCAMAN’ a, Murat BEŞER, Banu SAMAN ,Mehmet Ali Barış BEŞLİ’ ye, Sena AYDIN’ a

Fotoğraflarıyla albüme renk katan Savaş EKŞİOĞLU, Ahmet Veysel ÜNAL, Vedat Arık'a,

Sazları, sözleri, sesleri ile
Albüme renk katan değerli müzisyen dostlara. Erdal BAYRAKOĞLU’ na, Apolas LERMİ ‘ye, Aydoğan TOPAL’ a, Selçuk BALCI’ na, Nihal ZAİM’ e, Gökhan BİRBEN’ e, Hakan YEŞİLYURT’ a, İlhan YABANTAŞ’ a, Salih YILMAZ’ a, İsmail AVCI(İsmanaşi)’ ya, Tahsin TERZİ’ ye, İbrahim KARACA’ ya, Hikmet AKÇİÇEK’ e, Murat BEŞER' e, Kenan Yaşar'a Olcay BOZKURT' a Duygu ŞENOĞLU' a ve isimlerini buraya sığdıramadığım, emeği geçen tüm dostlarıma... İyi ki varsınız teşekkürler.

Niyazi Koyuncu

İLETİŞİM

Niyazi Koyuncu' ya ulaşabileceğiniz Resmi iletişim numaraları, sosyal medya hesapları aşağıdadır.

Plak Şirketi: Metropol Müzik

iletişim: iletisim@niyazikoyuncu.com

İnternet Sitesi: NiyaziKoyuncu.com

Facebook: Niyazi Koyuncu Offical